SuperCycling.cz

Hačecký první na Strahově, pohár vyhrál celkově Kukrle

3. 10. 2016, 06:47

Vítězem posledního, sedmého dílu, Českého silničního poháru se v Praze na Strahově stal Vojtěch Hačecký z týmu Whirlpool Author, celkovým vítězem seriálu je jeho týmový kolega Michael Kukrle.

Vojtěch Hačecký slaví prvenství na Strahově.

Vojtěch Hačecký slaví prvenství na Strahově.

Poslední závod se odehrál na okruhu kolem strahovských stadiónů, který měřil 4,5 km a cyklisté ho museli absolvovat celkem 25x. Takřka všech 113 km se jelo za vytrvalého deště, který závod hodně ztížil a řada lidí nedokončila.

V první hodině závodu se o tempo staral převážně Daniel Turek, který poté musel odstoupit pro technické problémy. Během celého závodu byly vypsány také čtyři rychlostní prémie, které všechny získal Vojtěch Hačecký.

Ani jeden z pokusů o únik nevydržel až do cíle, a tak do posledního kola vjíždělo pohromadě dvacet jezdců a rozhodovalo se v samém závěru. Minimální náskok několika metrů si v něm vypracovali Hačecký a ve spurtu jím poražený Matěj Zahálka (SKC Tufo Prostějov), s dvouvteřinovým odstupem přivedl devítku pronásledovatelů do cíle Martin Hebík z CK Příbram - Fany Gastro.

kukerrrle

Celkový vítěz poháru Michael Kukrle.

Právě jezdci této stáje byli hodně vidět, do první desítky se dostali čtyři, což stáji CK Příbram - Fany Gastro zajistilo celkové prvenství v soutěži týmů před Whirlpool Author a SKC Tufo Prostějov.

Celkovým vítězem poháru se stal Michael Kukrle, který ovládl i kategorii do 23 let. Za ním skončili Martin Bláha z Dukly Praha a Tomáš Bucháček (Whirlpool Author). Nováčkem roku se stal další jezdec Whirlpool Author Jiří Šorm.

Výsledky najdete ZDE, konečné pořadí Českého poháru ZDE.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.