SuperCycling.cz

Francouz Brunel vede ZMJ

6. 5. 2016, 21:14

Francouzský cyklista Alexys Brunel je novým lídrem Závodu míru juniorů. Žlutý dres oblékl po dnešní dopolední časovce v Třebenicích, v níž skončil pátý, odpolední etapa v okolí Roudnice na pořadí nic nezměnila.

Ve žlutém dresu jede Francouz Alexys Brunel.

Ve žlutém dresu jede Francouz Alexys Brunel.

Vyhrál ji Slovinec Tadej Pogačar, když byl součástí mírně odskočené skupiny, kterou peloton před páskou téměř dostihl. Hlavní pole s lídrem přijelo jen se ztrátou tří vteřin, takže žlutý trikot po druhém dnu zůstal Brunelovi.

Páteční druhá půletapa, která už tradičně následuje po dopolední časovce jednotlivců, pravidelně končívá hromadným dojezdem. Rovinatý profil na třiašedesát kilometrů nedává příliš šancí uprchlíkům.

Tentokrát ale odskočila sedmičlenná skupina, jejíž snahu o zdařilý únik hlavní pole takřka vymazalo. Na cílové rovince si to mezi sebou rozdala již jen nepatrně odjetá trojice – Slovinec Pogačar, Nor Holstad a Belgičan Huys, která ve vyjmenovaném pořadí také protla cílovou pásku na roudnické Masarykově třídě.

koas s tmi chl

Trenér reprezentace Tomáš Konečný uděluje pokyny svým svěřencům.

„Jsem velmi šťastný. Mým přáním je Závod míru vyhrát. Zítra přijdou kopce a na ty jsem dobře připravený. Chci žlutý dres udržet až do konce,“ prozradil lídr ZMJ Alexys Brunel.

Nejlepší z českých reprezentantů Jakub Otruba je průběžně na jednadvacáté pozici. „Zatím se nám nedaří podle plánů a představ. Vývoj etap je dost chaotický a narušují ho nepředvídatelné pády. Věřím, že o víkendu se opravdu ukáže, kdo jak na to má, a pevně doufám, že naši kluci nebudou hrát druhé housle,“ uvedl reprezentační trenér Tomáš Konečný.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.