SuperCycling.cz

Elkov Author si z poháru dál dělá týmový přebor

27. 8. 2017, 21:27

Ani další díl Českého poháru nenašel jiného vítěze než z týmu Elkov Author, který si v Ostravě rozebral hned první čtyři místa. Jiný byl pouze vítěz, kterým nebyl tradičně Alois Kaňkovský, ale Tomáš Bucháček.

pokalova

Pátý závod Českého poháru se odehrál na 18 km dlouhém okruhu, který měl cíl velmi netradičně ve sjezdu, který se stal osudným spoustě závodníků mladších kategorií v předcházejících závodech.

Na startu se sešlo pouze 74 závodníků kategorie elite, kteří začali zdolávat 180 km dlouhou trasu. Nejprve došlo k úniku, v němž figurovalo 19 závodníků, mezi nimiž chyběl z Elkov Author pouze Vojtěch Hačecký. Tento únik však nepřežil a došlo ke spojení pelotonu.

Ve čtvrtém kole odjel sám Jiří Polnický, který si velmi rychle vytvořil náskok dvou minut, ačkoliv se peloton snažil likvidovat jeho únik. K němu se následně připojil Tomáš Bucháček, poté Pawel Cieslik a nakonec se do skupiny dostal ještě Michael Kukrle.

Chvíli se ve skupině objevil i Polák Pszcolarski, ale ten poté odpadl. Tato skupina si držela náskok a aktivně se střídala. I v této přesile se za skupinou objevil velmi nečekaně Petr Hampl z Prostějova. Ten však své přiblížení nedotáhl do zdárného konce, a jak se rychle u skupiny objevil, tak se jí zase rychle vzdálil.

Cílem závodu, ve kterém bylo nakonec klasifikováno pouze 17 závodníků, projel vítězně Tomáš Bucháček, za ním druhý Jiří Polnický, třetí Pawel Cieslik a čtvrtý Michael Kukrle. Do první desítky se ještě vešli Martin Hunal na osmém místě a desátý Alois Kaňkovský, který se opět oblékl do dresu vedoucího jezdce. 

Výsledky najdete ZDE.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.