SuperCycling.cz

Elkov Author pobil v týmové časovce všechny!

10. 8. 2017, 21:34

Překvapivým vítězem úvodní týmové časovky devátého ročníku etapového závodu Czech Cycling Tour na 18,6 kilometru se v Uničově stala domácí sestava týmu Elkov Author. 

elkouu1

Další dvě favorizované stáje mírně zaostaly: BORA-Hansgrohe byla pomalejší o tři vteřiny a CCC Sprandi Polkowice o šest vteřin.

Elkov Author byl nejrychlejší na všech mezičasech a těžil z vyrovnanosti své osmičky jezdců. Na nejvyšší stupeň vystoupili Tomáš Bucháček, Pawel Cieslik, Josef Černý, Vojtěch Hačecký, Martin Hunal, Jiří Šorm, Michael Kukrle a Jiří Polnický.

elkou2

První projel cílovou páskou Polák Cieslik a do zítřejší etapy tak obleče žlutý trikot lídra, nejlepším mladým jezdcem kategorie do 23 je Šorm a trikot pro nejlepšího Čecha ponese Polnický.

Laťku vysoko nastavil hned třetí startující tým Astana City, ale rychle jej z čela o vteřinu sesadila sestava Adria Mobil. Pod 21 minut se první dostali závodníci stáje Team Veloconcept, ale když cílem proletěla sestava Elkov Author, tak se časomíra zastavila na 20:32 a jak se později ukázalo, byl to čas vítězný.

Ale o vítězství se česká stáj strachovala až do konce. Předposlední startující CCC Sprandi Polkowice, se třemi Čechy Janem Hirtem, Michalem Schlegelem a Františkem Sisrem v sestavě se hodně časem přiblížila a ještě menším rozdílem podlehla jediná stáj WorldTour kategorie Bora-Hansgrohe, kterou k vítězství nedotáhl ani skvělý časovkář Jan Bárta.

elkou4

„Oproti loňsku jsme hodně posílili, ale chtěli jsme být do pátého místa. S vítězstvím jsem rozhodně nepočítal. Kluci ale jeli celou trať vyrovnaně, přes kopec to odtáhli tři čtyři jezdci. Skvěle jeli Černý, Cieslik, Bucháček, Polnický a na rovinách jim vydatně pomohl Hačecký. Svůj podíl na vítězství ale má i zbylá trojice,“ řekl šťastný trenér Elkov Author Otakar Fiala.

Na dotaz, kdo bude v závodu z jeho sestavy lídrem, odpověděl: „Máme vyrovnaný tým, ale trio Cieslik, Polnický a Černý jsou ti, na něž bychom chtěli jet.“

elkou5

Spokojen byl i Josef Černý. „Je super, že jsme do závodu vstoupili tak dobře. Časovka byla těžká, ale dokázali jsme udržet vysoké tempo, všichni odvedli dobrý výkon. Máme to dobře rozjeté, ale rozhodovat se bude až v dalších těžkých horských etapách.“


Výsledky najdete ZDE.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.