SuperCycling.cz

East Bohemia Tour startuje už příští týden

3. 9. 2016, 07:58

Druhý zářijový týden se Královéhradecký kraj oblékne do cyklistického. Podobně jako v loňské sezóně naváže na tradiční kritérium, Velkou cenu města Hradce Králové, etapový závod East Bohemia Tour zařazený do 2. kategorie UCI Europe Tour.

kanka-1

Elkov Velká cena města Hradec Králové jako jeden z nejstarších domácích silničních závodů oslavil loni 50. jubileum. „Na východ od Německa jsme jedinou zemí, která takovéto kritérium - navíc s jeho bohatou historií - pořádá,“ říká Miloš Židík, ředitel závodu, který se opět uskuteční pod hlavičkou UCI.

V rámci kritéria absolvují cyklisté celkem čtyřicet okruhů centrem města Hradec Králové, přičemž start i cíl jsou umístěny na Ulrichově náměstí.

Jubileum a popularita závodů v Královéhradeckém kraji inspirovaly loni organizátory k novince – v návaznosti na kritérium zorganizovali East Bohemia Tour. Ta se po vydařeném loňského ročníku letos pojede jako dvouetapový závod.

kanka mezi ne

Celkem čeká na cyklisty 337 kilometrů napříč Královéhradeckým krajem. První etapa se uskuteční v pátek na pěti 20 km dlouhých okruzích u Lázní Bělohrad, kde je naplánovaný start a etapa skončí v centru Trutnova. Celkového vítěze ze East Bohemia Tour korunuje sobotní etapa v Opočně, kde čeká cyklisty nejdelšíí porce 178 km vedoucí tradičně přes Orlické hory.

Na startu se očekává 150 profesionálních cyklistů z 22 týmů z devíti zemí: České republiky, Norska, Německa, Ázerbájdžánu, Rakouska, Slovinska, Polska, USA a nejnovějším přírůstkem je reprezentační tým Saudské Arábie

Z českých týmů potvrdily účast i nejlepší domácí stáj Whirpool Author, v pelotonu tudíž nebude chybět loňský vítěz hradeckého kritéria i první etapy Alois Kaňkovský. Na start postaví také loňský celkový vítěz Slovinec Jan Tratnik. Dotace závodu činí celkem 12 000 eur.

PROGRAM

51. Elkov Velká cena města Hradec Králové

Čtvrtek 8.  září - 13.00: dětské kategorie, 14.15: junioři a kadeti, 16.00: hobby kategorie, 17.00: muži elite - startovné pro všechny ZDARMA.

East Bohemia Tour

Pátek 9. září - 13:45: start 1. etapy

Sobota 10. září - 11.00: start amatérského závodu Grand Prix Královéhradeckého kraje, 13.00: start 2. etapy.

„Uspořádat v tomto regionu etapový závod bylo dlouhodobým plánem, kterému předcházely nejprve jednorázové závody série UCI Europe Tour pod názvem Grand Prix Královéhradeckého kraje. V loňském roce se nám premiéra etapového závodu opravdu povedla po všech stránkách, proto jsme rádi, že letos na něj můžeme navázat," popisuje Vladimír Vávra, ředitel pořádající stáje Whirlpool Author.

„Etapový závod East Bohemia Tour však nenechává zmizet původní cíl, kterým není dělat cyklistiku pouze pro profesionály, ale nabídnout ji všem aktivním i pasivním sportovním fanouškům v nejširší možné podobě,“ dodává.

kanka 2

V praxi to znamená, že kromě závodů profesionálů budou na programu i další kategorie. Amatérští cyklisté můžou změřit síly hned dvakrát - 8. září se postaví na start v jednorázovém kritériu v centru města a 10. září je čeká maraton na 108 km. Startovné na Velké ceně Hradce Králové je přitom zdarma.

Pro nejmladší adepty cyklistiky jsou připraveny dětské závody. A nejenom pro ně budou ve čtvrtek na Ulrichově náměstí k dispozici atrakce v rámci Sport cirkusu.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.