SuperCycling.cz

Dva Češi na pódiu při Visegrád 4 v Náchodě

15. 5. 2016, 21:22

Polský cyklista Marek Rutkiewicz se stal vítězem závěrečného dílu čtyřdílné série cyklistických závodů Visegrád 4 Bicycle race v Náchodě. Závod na 168 kilometrů ovládl čtyřiadvacetiletý jezdec stáje Wibatech Fuji před dvojicí českých cyklistů – Jiřím Polnickým (Verva ActiveJet) a Michaelem Kukrlem (Whirlpool Author).

nachodka-vysegr-titul

Celkovým vítězem seriálu Visegrád 4 Bicycle Race, zařazeného do kategorie UCI 1.2, se stal Dariusz Batek (Pol./Wibatech Fuji), na druhé pozici skončil Tomáš Bucháček (Whirlpool Author) a třetí byl Marek Rutkiewicz (Pol./Wibatech Fuji).

Poslední díl cyklistické série Visegrád 4 Bicycle Race v Náchodě připravil závodníkům mimořádně náročné podmínky – na těžké kopcovité trati je doprovázel nejenom silný vítr, ale také dešťové přeháňky.

Startovní pole se roztrhalo už v úvodu, kdy se do vedení dostala sedmičlenná skupina. V sedmém z osmi okruhů se o rozhodující únik z ní postarala trojice Rutkiewicz, Polnický, Kukrle, která si poměrně rychle vytvořila víc než minutový náskok.

V závěru měl z vedoucí trojice nejvíc sil Rutkiewicz. „Dneska byl hodně silný, v závěru už jsem na něj nestačil,“ přiznal v cíli druhý Jiří Polnický. 

viosgr nachodke 1

Ten přitom v úvodu závodu nezachytil první únik hned v úvodním okruhu. „Dotáhl jsem se na vedoucí skupinu ve druhém kole, a jelikož jsme z našeho týmu byli v úniku tři, pak jsme si náskok s přehledem kontrolovali. Závod byl ale hodně těžký, trať má náročný profil a v tom počasí to nebylo jednoduché. Každopádně z mé strany s výsledkem určitě spokojenost,“ dodal Polnický.

Tu netajil ani třetí Michael Kukrle, závodník pořádající stáje Whirlpool Author. „Tohle je jednoznačně nejlepší výsledek mé kariéry,“ prohlásil v cíli. „Trať mi sedí, a ačkoliv bylo chladno, na kole jsem se docela zahřál.“

Nejtěžší chvíle prožíval jednadvacetiletý cyklista ve stoupání k náchodskému zámku. „Ten kopec byl nejtěžší. No jo, já jsem tlustej,“ žertoval. V rozhodujícím úniku se vydal ze všech sil. „Věděl jsem, že oba ti další kluci jsou na tom mnohem líp, takže jsem se občas docela trápil, ale nějak jsem to zvládl.“

Náročný moment ho čekal těsně před cílem, v předposlední zatáčce spadl a do cíle přijel se zkrvaveným pravým stehnem. „Jirka Polnický mi tam už ujížděl, tak jsem po něm chtěl jít – ale asi to bylo trochu zbytečné,“ přiznal Kukrle.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.