SuperCycling.cz

Dán Pedersen vyhrál úvodní etapu ZMJ

5. 5. 2016, 22:20

Rasmus Pedersen ovládl úvodní etapu juniorského Závodu míru. Dánský jezdec do cíle v Litoměřicích přijel odskočený s Francouzem Brunelem. Dojezd poznamenaly ošklivé pády, do nichž se namotali i Češi.

dan-vyhrava-litmke-1

Sto dva kilometrů dlouhá 1. etapa odstartovala na litoměřickém Mírovém náměstí 45. ročník Závodu míru juniorů. Úvodní prověrka, do níž vyjelo 132 závodníků z 22 týmů, se nesla ve znamení úniku kazašského reprezentanta Gorbushina, který z pelotonu nastoupil krátce po startu a jeho únik vydržel dlouhých sedmdesát kilometrů.

bedynke litke

Během svého nástupu si vybudoval až čtyř a půl minutový náskok, ale hlavní pole jeho únik zlikvidovalo. Z vítězství letošního se radoval jeden z velkých favoritů letošního ročníku Rasmus Pedersen. Dánský jezdec z pelotonu odskočil spolu s Francouzem Brunelem prakticky hned po dojetí kazašského uprchlíka při stoupání na druhou vrchařskou prémii v Mukařově. Odjeté duo si to o prvenství rozdalo až na cílové rovince, kde měl více sil právě Seveřan.

„Byla to hodně těžká etapa, ale s ohledem na ambice bylo potřeba zkusit zaútočit a jsem za to rád, protože se mi vyhnuly pády v závěru etapy. Někteří kolegové v nich byli. Jak se bude závod dál vyvíjet, napoví zítřejší časovka. Po té budu vědět, jak na tom skutečně jsem,“ sdělil držitel žlutého trikotu lídra Rasmus Pedersen.

galke na tratke

Rakouský mistr světa Felix Gall.

Dojezd etapy poznamenal kvartet hromadných pádů v posledních kilometrech, tedy již v ochranné zóně, díky kterým především lékaři měli plné ruce práce. Pádu se nevyhnul ani úřadující mistr světa Rakušan Felix Gall. „Přede mnou se to zavlnilo a šli jsme k zemi. Spadl jsem asi z desáté pozice. Bylo nás tam plno. Naštěstí to v mém případě jsou jen odřeniny, ale vím, že tam praskaly i kosti,“ popsal situaci při dojezdu šampion Gall.

Z českých reprezentantů dojel na sedmatřicáté pozici v hlavním poli lídr týmu Jakub Otruba. „Sám jsem na třicátém kilometru spadnul. Mám jen odřený ret a koleno, takže nic vážného. Do balíku jsem to dojel. Naším úkolem dnes bylo rozjet spurt Čapkovi nebo Baborovi, ale závěr nebyl zrovna podle představ. Ty pády byly hrozný,“ pronesl Jakub Otruba.

otrubkje

Nejlepší z Čechů Jakub Otruba.

Daleko hůř dopadl jeho reprezentační parťák David Zadák, kterého z místa odvážela sanitka, nicméně klasifikován byl v čase dojezdu hlavního pole na 129. místě. „Prý to jsou jen odřeniny, ale jestli nastoupí do zítřejší etapy, teď nevíme,“ dodal Otruba.

V pátek na jezdce čekají tradičně hned dvě prověrky. Nejprve dopolední souboj s chronometrem v Třebenicích a následně odpolední díl v Roudnici nad Labem. 

Výsledky - 1. etapa (102 km):

1. Rasmus Pedersen (Dán.) 2:43:14

2. Alexys Brunel (Fra) stejný čas

3. Jonas Rutsch (Něm.)

4. Nils Eekhoff (Niz.)

5. Christopher Blevins (USA) všichni +12 s

37. Jakub Otruba

41. Václav Sirůček oba +18

91. Tomáš Čapek +4:47

104. Daniel Babor +9:37

106. Tomáš Bárta +9:41

129. David Zadák (všichni ČR) +18

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.