SuperCycling.cz

Česká paráda: Vacek vyhrál královskou etapu ZMJ!

7. 5. 2017, 08:56

O senzační výsledek se v královské etapě Závodu míru juniorů postaral cyklista Karel Vacek. Dokázal ji vyhrát! Český reprezentant projel cílem 3. etapy osamocen s náskokem 42 vteřin na druhého Itala Bagioliho. Do žlutého trikotu se ale vrátil Nor Idar Andersen. Vacek je průběžně pátý jako nejlepší z Čechů.

vacekvyhrava1

„Věděl jsem, že dnešní etapa je můj závod a šel jsem si za svým cílem. Chtěl jsem tady deklasovat konkurenci a to se mi, myslím, povedlo. Pro mě tohle vítězství moc znamená. Je moje první v letošní sezóně,“ svěřil se v cíli Karel Vacek.

Během stokilometrové etapy se startem v Teplicích a cílem v německém Altenbergu museli jezdci dvakrát vystoupat na legendární Komáří Vížku. „V prvním kole vyjelo nahoru tak dvacet lidí. Rozhodl jsem se pošetřit síly, protože jsem věděl, že to ještě bude těžké. Když jsme pod Komáří Vížku najeli podruhé, viděl jsem, že konkurenti na to moc neměli a jen se po sobě koukali, tak jsem na nic nečekal a jel jsem si to svoje,“ popsal Vacek.

vacek beddd

Do trikotu lídra se znovu oblékl Nor Idar Andersen, který si do poslední etapy poveze náskok 41 sekund před druhým krajanem Leknessundem. Pátý Vacek zaostává o půldruhou minutu.

„Dnes jsem vyhrál díky skvělé práci celého týmu. Stále je to etapový závod a neházejme flintu do žita. Norský tým je hodně silný, ale třeba něco vymyslíme. Společně uděláme maximum proto, abychom žlutý trikot ještě získali. Pokud by se to nepovedlo, určitě se tu pokusím vyhrát napřesrok,“ netají své ambice Karel Vacek, který letos do Závodu míru odstartoval jako prvoročák.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.