SuperCycling.cz

Černý ovládl závod Okolo jižních Čech

3. 9. 2017, 20:45

Josef Černý z týmu Elkov Author vyhrál etapový závod Okolo jižních Čech. V poslední etapě navíc získal druhé místo a čtvrtou příčku bral jeho stájový kolega Pawel Cieslik

cerjiznei

Poslední etapa závodu zařazeného do kategorie UCI 2.2 odstartovala opět za deštivého počasí z Dačic směrem na Jindřichův Hradec, kde se jely cílové okruhy. Ačkoliv v pelotonu zůstali pouze čtyři závodníci Elkov Author - Černý, Bucháček, Polnický a Cieslik, tak zvládli od samého začátku etapy držet vše pod svou kontrolu.

Na úvod se do úniku dostala dvojice závodníků, která nikoho neohrožovala a postupně sbírala jednotlivé prémie a s nimi i bonusové vteřiny. Čtveřice Elkov Author si prakticky po celou dobu hlídala dvojici v úniku i celý peloton, kdy v průběhu etapy tahali především Bucháček a Polnický, Cieslik šetřil síly na závěr. Díky této kontrole se celé startovní pole spojilo až na závěrečných okruzích v Jindřichově Hradci, kde Bucháček vše rozjel Černému a Cieslikovi.

V úplném závěru etapy přišel pád, který nechal na čele právě tuto dvojici společně se Slovincem Korošecem a vítězným Dánem Folsachem. Černý nakonec skončil druhý, Cieslik čtvrtý.

Černý, který v srpnu ovládl Czech Tour, získal v jižních Čechách dvě druhá místa a kromě celkového prvenství ovládl i bodovací soutěž. „Od chvíle, kdy jsem oblékl dres vedoucího jezdce, jsem věřil, že závod vyhraji. Všechno ostatní bych bral jako prohru. Vítězství nepatří mně, ale celému týmu, který opět fungoval na jedničku,“ uvedl Černý.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.