Černý celkovým vítězem série Visegrádské 4

18. 9. 2017, 22:24

V posledním závodě Visegrad4 Bicycle Race UCI 1.2 v polské Sobotce skončil Josef Černý z týmu Elkov Author na pátém místě a stal se celkovým vítězem této série jednorázových UCI závodů. Ukázal tak výbornou formu před mistrovstvím světa v Bergenu.

cerny44

Závod v Sobotce se jel na deset okruhů po 18 km. Elkov Author se na start postavil pouze v pětici závodníků ve složení Černý, Bucháček, Kukrle, Cieslik a Hačecký. Celý závod provázelo velké množství úniků, z nichž tím nejvýznamnějším byl atak čtyřčlenné ukrajinsko-polské skupiny, která si vytvořila až tříminutový náskok. Po nájezdu do posledního okruh byl však i tento únik zlikvidován.

Z vítězství v polském závodě Visegrad4 se nakonec radoval Kamil Zielinski z Domin Sport. Hned čtyřem českým závodníkům se podařilo probojovat do první desítky. Nejlépe si vedl na čtvrtém místě František Sisr (CCC Sprandi Polkowice), pátý byl Černý, šestý Martin Boubal (CK Příbram Fany Gastro) a do desítky se vešel i Dominik Neuman (Topforex – Lapierre), který byl zároveň nejrychlejší ze závodníků do 23 let.

cernejaceslik

Kromě celkového vítězství byl Josef Černý také vyhlášen nejlepším Čechem a k radosti týmu Elkov Author, jeho týmový kolega Pawel Cieslik nejlepším polským jezdcem a celkově skončil třetí.