SuperCycling.cz

Čechům vypálil rybník Polák. Bíteš ovládl Paterski

25. 3. 2018, 19:19

Polský cyklista Maciej Paterski (Wibatech Merx 7r) vyhrál první závod českého poháru Kalas Cup, klasiku Velká Bíteš - Brno - Velká Bíteš. Paterski si v závěru poradil s týmovou přesilou Elkov Author. Cyklisté královéhradecké stáje obsadili další tři místa. Druhý dojel Matěj Zahálka, třetí Jakub Otruba a čtvrtý Josef Černý. Otruba se zároveň stal vítězem kategorie U23.

tinejbites18

V pravé poledne se 135 závodníků vydalo na 161 kilometrů dlouhou trať. Počasí jim příliš nepřálo, rtuť teploměru se zastavila na dvou stupních.

Už v prvních kilometrech se na čele utvořila osmičlenná skupina ve složení Rostislav Krotký (AC Sparta Praha), Jakub Otruba (Elkov Author), Kryštof Solař (TJ Favorit Brno), Matěj Štibingr (Dukla Praha), Mykyta Zubenko (Pardus-Tufo Prostějov), Przemyslaw Sobieraj (Voster Unisheels), Bartek Warchol (Wibatech Merx 7r) a Kamil Zielinski (Team Hurom).

ilustrbietesssrrr

Únik skupiny vypadal velmi nadějně, peloton místy ztrácel až sedm minut.  Průběh závodu se začal měnit až před závěrečnými okruhy kolem Velké Bíteše, kdy se náskok skupiny začal výrazně tenčit.

Aktivně si počínali zejména zástupci týmu Elkov Author Josef Černý, Piotr Konwa a Matěj Zahálka, kteří se spolu s dvěma zástupci polského týmu  Maciejem Paterskim a Bartekem Warcholem oddělili od zbytku závodního pole a závodníky v úniku dostihli.

klucutzelkkkko

Hned ale nasadili velmi vysoké tempo a tím na čele utvořili pouze šestičlennou skupinu ve složení Černý, Otruba, Zahálka, Paterski, Zubenko a Warchol. Poslední dva jmenovaní ale tempo neudrželi a na čele tak zůstal osamocený Paterski proti třem zástupcům týmu Elkov-Author.

Ti se postupně snažili útočit, Paterski ale byl schopný na všechny jejich pokusy reagovat, až zkusil uniknout sám, povedlo se mu vytvořit rozhodující náskok a do cíle dorazil osamocen. „Dnes jsem se cítil dobře, mám velkou radost. Je to moje první vítězství v novém týmu. Měli jsme jednoho v úniku, takže jsme mohli být v klidu, až v závěru, když Elkov zaútočil, jel jsem s nimi, v závěru jsem si věřil,“ popsal závod vítěz Paterski.

polakmcovygravvv

A jak viděli závěr závodníci Elkov Author? „Byli jsme domluvení, že rozjedeme tempo a dojeli jsme to až dopředu. Věděli jsme, že máme vpředu Kubu, takže jsme tam nechtěli přivézt celý balík. Paterski byl v závěru hodně silný, dneska měl prostě dobrý den,“ komentoval závod Matěj Zahálka

„Celý den v úniku byl dlouhý, v závěru už mi docházely síly. Ale vzhledem k tomu, že nás tu startovalo pět, tak si myslím, že to není špatné,“ přiznal Jakub Otruba.

Výsledky najdete ZDE.

 

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.