SuperCycling.cz

Cannondale a Lampre přijedou na Czech Tour

25. 7. 2016, 22:06

Dvojice týmů WorldTour Lampre-Merida a Cannondale-Drapac ozdobí letošní ročník Czech Cycling Tour, který se jede jako závod O pohár hejtmana Olomouckého kraje od 11. do 14. srpna. 

to-lampre-nc-zech-tou

Pojedou i čtyři pro-kontinentální stáje a celkem bude na startu dvacet osmičlenných týmů včetně tria českých celků Whirpool Author, SKC Tufo Prostějov a Klein Constantia.

„Dva špičkové UCI WorldTour týmy, stejně jako jezdci dalších kvalitních stájí, jsou opět zárukou vynikající cyklistické podívané. Rozhodně je na co se těšit,“ říká Jaroslav Vašíček z pořádající firmy TTV Sport Group.

Cyklisté při letošní Czech Tour budou muset zvládnout 539 kilometrů a nastoupají 8570 metrů. Závod projede 112 městy a obcemi, bude mít osm rychlostních a 13 horských prémií.

iceckae na taulsmdlu

Na úvod čeká 160členný peloton ve Frýdku-Místku sedmnáctikilometrová časovka družstev se startem v Buzovské ulici s převýšením 265 metrů. Druhá etapa o délce 177 kilometrů z Olomouce do Uničova má naprosto stejný scénář jak v minulém roce s cílem na Dukelské ulici v Uničově a jezdci při ní nastoupají 2352 metrů.

Třetí královská etapa startuje v Mohelnici a na cyklisty čeká 187 km s převýšením 3992 metrů, v jejímž závěru závodníci třikrát absolvovují známé stoupání Ecce Homo ve Šternberku.

buchajda k cektur

Závěrečné, čtvrté dějství mezi Olomoucí a Dolany, měří 157 kilometrů (převýšení 1963 metrů). Nová trať vede přes Brníčko, Ecce Homo a Moravský Beroun s cílem na osvědčených okruzích v Dolanech, které závodníci absolvují devětkrát.

Týmy na Czech Tour 2016:

WorldTour: Lampre Merida (It), Cannondale-Drapac (USA/Pro Team)

Pro-conti: CCC Sprandi Polkowice (Pol.), Verva Activjet (Pol.), Gazprom Rusvelo (Rus.), Novo Nordisk (USA),

Kontinentální: Whirpool Author (ČR), SKC Tufo Prostějov (ČR), Klein Constantia (ČR),  Aisan Racing Team (Jap.), Adria Mobil (Slovin.), Wallonie Bruxelles-Group Protect (Belg.), BKCP Corendon (Belg.), Team Unieuro (It.), Parkhotel Valkemburg (Niz.), Felbermayr Simplon Wels (Rak.), Tirol Cycling Team (Rak.), Amplatz BMC (Rak.), Metec-TKH (Niz.), Tre Berg Bianchi (Švéd.).

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.