SuperCycling.cz

Boj o tituly: Saganové, Kreuziger, Štybar a další

22. 6. 2017, 06:23

Ode dneška do neděle se v Žiaru nad Hronom uskuteční boj o mistrovské tituly. Podle tradice z posledních let se opět pojede společný šampionát ČR a SR a největší lákadlo pro fanoušky je jasné: PETER SAGAN!

jagziar

Peter je na Slovensku nejpopulárnějším sportovcem, a protože doma je nyní daleko více v Monaku, jeho start v rodné zemi je pro všechny velkým svátkem a lákadlem.

Slovenský titul obhajuje Juraj Sagan. Oba bratři potvrdili start s předstihem, spolu s nimi by měli jet i jejich stájoví kolegové z Bora-Hansgrohe Erik Baška a Michael Kolář. Pomůže jistě i Čech Jan Bárta, takže je skoro jisté, že slovenský titul získá někdo z Bory. Otázkou je, zda ho bude chtít Peter Sagan, když má duhový dres mistra světa, nebo znovu padne volba na bratra Juraje či někoho jiného.

Pro oba bratry půjde o poslední start před Tour, kam byli oba nominováni. Baška ani Kolář nikoliv. „Žádná speciální příprava nebyla, je to spojené s přípravou na Tour,“ uvedl Peter Sagan, jenž tento týden oznámil, že se stane otcem.

dalsizirke

K ambicím v závodě pak podotkl: „Soupeře určitě nepodceňujeme. Bude nás tam ale z našeho týmu dost a chceme získat titul právě pro náš tým, protože mít dres mistra republiky je pro každou stáj hodně prestižní,“ přiznal.

Jak vypadá situace v českém táboře? Titul v silničním závodě obhajuje Roman Kreuziger (Orica-Scott) a na startu by v neděli neměl chybět. K favoritům určitě budou patřit Zdeněk Štybar a Petr Vakoč, kolegové z Quick-Step Floors a samozřejmě i početná sestava nejlepší domácí stáje Elkov-Author, jejíž závodníci mají letos velmi dobrou formu a adeptů na titul je tam hned několik.

rommmmmmistr

Nejedou König, Hirt, Cink ani Sáblíková

Chybět naopak s jistotou bude Leopold König (Bora-Hansgrohe), který po odstoupení z Dauphiné teprve začíná trénovat, kvůli startu na Tour nepojede ani Ondřej Cink (Bahrain Merida).

Dvanáctý muž Gira Jan Hirt (CCC) si dal po Švýcarsku pauzu. „Jindy na ní nebyl prostor. Po Giru a Švýcarsku jsem potřeboval nutně odpočinek,“ řekl Hirt. Na Slovensku nepojede ani jeho stájový kolega Michal Schlegel, jehož skolila viróza.

Program mistrovství republiky

Časovky

čtvrtek, 15.00: juniorky (20 km), 16.30: ženy (26,2 km), 18.30: junioři (26,2 km)

Pátek, 15.00: muži + U23 (40 km)

Silniční závody

Sobota, 9.30: ženy a juniorky (82,5 km), 16.00: junioři (110 km)

Neděle, 10.00: muži + U23 (193,2 km)

Přímý přenos nedělních bojů elity vysílá od 12.30 hod. slovenský kanál Dvojka.

Závody žen budou ochuzeny o velikou favoritku a třináctinásobnou mistryni republiky Martinu Sáblíkovou. „Měla jsem loni problém s vazy u kolena, tak se chci soustředit hlavně na zimu a olympiádu, abych byla v pořádku. Nemá smysl to letos přepínat. Priority jsou jasně dané,“ řekla Sáblíková. Největší favoritkou je tak Nikola Nosková, která ukazuje famózní firmu v dresu profitýmu BePink Cogeas.

Velkým favoritem na český titul z mužské časovky je Jan Bárta, z borců ve WorldTour bude v časovce startovat i Petr Vakoč. Zdeněk Štybar i Roman Kreuziger by měli jet jen v neděli.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.