SuperCycling.cz

Bennett ovládl spurt a je lídrem Czech Tour

11. 8. 2017, 22:22

Irský cyklista ve službách německé stáje Bora-Hansgrohe Sam Bennett ovládl spurt hlavního pole ve druhé etapě Czech Cycling Tour a díky deseti bonifikačním vteřinám se obleče do sobotní královské etapy do žlutého trikotu lídra závodu. 

benetcopenet

V něm vystřídal Poláka Pawla Cieslika (Elkov Author), nejlepším Čechem je zatím jeho stájový kolega Jiří Polnický, který na třetím místě ztrácí šest vteřin.

V nejdelší etapě závodu z Olomouce do Frýdku-Místku, která měřila 202,4 km, provázelo jezdce dusné a horké počasí, když teploměr šplhal k pětatřiceti stupňům.

Hned po pěti kilometrech se do úniku vydala pětice Daniel Lehner (Felbermayr Simplon Wels), Andrej Vasiljuk (Kolss Cycling), Niccolo Salvietti (Sangemini MG.K. VIS), Kasper Asgreen (Team Veloconcept) a Edoardo Affini (SEG Racing Academy). Po defektu ale rychle odpadl Affini a zbylá čtveřice navýšila svůj náskok nejvíce na 2:20.

fanscopans

Více jim soupeři ovšem nedovolili, situaci kontrovali jezdci stájí Bora-Hansgrohe a Elkov Author, takže náskok nenarůstal. Uprchlíci si dělili body na rychlostních i vrchařských prémiích, ale s přibývajícími kilometry jim ubývalo sil a peloton zvýšenou aktivitou z náskoku ukrajoval. Před závěrečným třicetikilometrovým okruhem kolem cílového města byli uprchlíci dostiženi.

V jeho úvodu se vydali do úniku Michael Kukrle (Elkov Author) a Alessandro Tonelli (Bardiani CSF), před pelotonem se udrželi několik kilometrů, než byli dostiženi hlavním polem. V závěru ještě zkusil zaútočit Josef Černý (Elkov Author). „Jel jsem ten kopec naplno, bydlím tady a chtěl jsem se ukázat, ale věděl jsem, že mě soupeři nepustí,“ řekl Černý.

krlecoprle

V závěru ukázali svoji sílu jezdci Bory. Spurt rozjeli pro Sama Bennetta a ten své kvality dokázal využít a jasně vyhrál. Za ním skončili dva Slovinci - Jan Tratnik (CCC Sprandi Polkowice) a Rok Korošek (Amplatz BMC).

Z Čechů projel cílem šestý Vojtěch Hačecký (Elkov Author) a hned za ním spurtoval Jan Bárta (Bora-Hansgrohe). Trikot nejlepšího jezdce kategorie U23 si udržel Jiří Šorm (Elkov Author).

pintifinti

„Celá etapa byla v režii Bory. My jsme také hodně pracovali na čele, ale spurt již jasně ovládli oni. Z našeho pohledu, i když jsme ztratili žlutý trikot, se nic nestalo. Všichni naši lídři přijeli vpředu,“ řekl k etapě trenér Elkov Author Otakar Fiala.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.