SuperCycling.cz

Australan Spokes z české stáje Etixx ovládl Závod míru U23

1. 6. 2014, 19:02

Jednoznačným králem letošního Závodu míru do 23 let, který byl zařazen do druhé kategorie kalendáře UCI, se stal australský cyklista Samuel Spokes hájící barvy české stáje Etixx. Po vítězství ve druhé etapě na Praděd ovládl i závěrečnou horskou etapu se startem i cílem v Jeseníku. Z českých závodníků skončil nejlépe cyklokrosař Michael Boroš, který obsadil konečné sedmé místo.

Australan Samuel Spokes vyhrál i poslední etapu.

Australan Samuel Spokes vyhrál i poslední etapu.

„Samuel je klasický vrchař. Spolu s Markusem Hoelgaardem to byli naši lídři na tenhle závod. Markuse, který byl po sobotě průběžně čtvrtý, jsme ale dnes museli obětovat ve prospěch Spokese. Startovali jsme jen ve čtyřech a bylo potřeba pomoci Samuelovi, abychom to dotáhli do vítězného konce,“ uvedl sportovní ředitel stáje Etixx René Andrle.

Spokes dnes do cíle přivedl sedmičlennou skupinu, druhý za ním spurtoval Belgičan Bram van Broekhoven ze stáje VL Technics-Abutriek a třetí skončil Španěl Enric Mas (Specialized-Fundacion). Z Čechů byl nejlepší devátý Boroš se ztrátou osmi vteřin.

boros nejkepsi cech

Cyklokrosař Michael Boroš zajel výborně. Byl nejlepším Čechem v závodě.

Na peloton čekala královská etapa s řadou kopců. Ve sjezdu z poslední vrchařské prémie se podařilo získat náskok dvojici Kenneth Van Rooy (Lotto Belisol), Taylor Eisenhart (BMC) a asi tři kilometry před cílem měli k dobru téměř minutu. Tempo pronásledovatelů udával Josef Černý a kilometr před cílem byla snaha hlavní skupiny korunována úspěchem. Spurt do kopce svědčil nejlépe Spokesovi, druhý skončil van Broeckhoven a třetí Španěl Enric Mas.

unik Jesenik

Ani tenhle únik do cíle nevydržel.

„Měli jsme tady stejně jako vloni ty nejvyšší ambice. Závody v Česku jsou pro nás hodně důležité. Ta poslední etapa měla úplně všechno: kopce, sjezdy, terezíny. Organizátoři zaslouží pochvalu, jak pěkný závod udělali,“ říkal René Andrle.

podium 3 tape jesenikl

Tři nejlepší v celkovém pořadí. uprostřed vítěz ZM Spokes.

„Věděli jsme, že Sam je teď hodně dobrý. V úvodu sezóny jsem si od něj sliboval víc, ale pak skončil šestý na Lutych-Bastogne-Lutych do 23 let a teď má výbornou formu. Je to cyklista, který prochází kompletním výchovným systémem Omega Pharma-Quick Step už od juniorů, teď je druhým rokem u nás. Určitě má předpoklady, aby se jednou prosadil ve WorldTour,“ dodal sportovní ředitel Etixxu.


3 etapa (Jeseník-Jeseník, 160 km):

1. Samuel Spokes (Austr./Etixx) 4:04:12

2. Bram van Broekhoven (Belg./VL Technics-Abutriek)

3. Enric Mas (Šp./Specialized-Fundacion) oba stejný čas

...

9. Michael Boroš (ČR) +8

12. David Dvorský (Bauknecht Author) +11

14. Tomáš Koudela (Gebruder-Weiss) +13

18. Daniel Turek (ČR) +21

 

Konečné pořadí:

1. Samuel Spokes 9:28:34

2. Bram van Broekhoven +12

3. Bartosz Warchol (Pol.) +47

...

7. Michael Boroš 1:03

9. Tomáš Koudela +1:08

11. David Dvorský +1:17

14. Daniel Turek +1:38

18. Josef Černý (ČR) +2:17

 

Nejlepším týmem byl Lotto Belissol před českou cyklokrosovou reprezentací. Bodovací soutěž vyhrál Spokes, králem vrchařů se stal Balergičan Bosmans.

 Kompletní  výsledky etapy ZDE, kompletní celkové pořadí najdete ZDE.

 

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.