SuperCycling.cz

Australan z Etixxu si podmanil Praděd

1. 6. 2014, 08:59

Cyklisté české stáje Etixx ovládli druhou etapu letošního Závodu míru do 23 let z polského města Glucholazy na Praděd. Na vrcholu byl první Australan Samuel Spokes a oblékl se do žlutého trikotu lídra.

Samuel Spokes přijíždí první na Praděd.

Samuel Spokes přijíždí první na Praděd.

Z českých cyklistů si vedl nejlépe cyklokrosař Michael Boroš jedoucí v reprezentačním výběru, který skončil osmý se ztrátou 35 vteřin a v průběžném hodnocení je pátý s odstupem 45 vteřin na vedoucího Spokese. Z domácích borců figuruje v první desítce ještě sedmý Tomáš Koudela z rakouské stáje Gebruder Weiss.

„Jsem rád, že jsme vyhráli etapu a získali žlutý trikot. V poslední etapě uděláme maximum pro to, abychom vyhráli i celý závod. Čeká nás asi nejtěžší etapa, přes dost kopců. Svým závodníkům věřím. Jedeme tady jen ve čtyřech lidech, ale máme silný tým s výbornými vrchaři,“ řekl sportovní ředitel Etixxu René Andrle.

podium ZM 2 etapa

Trojice nejlepších v etapě na Praděd: zleva van Broekhoven, Spokes, Warchol.

Cyklisty trápil v etapě hned od začátku poměrně silný vítr a na první rychlostní prémii byl nejrychlejší Belgičan van Rooy z týmu Lotto Belisol, který poodjel z pelotonu. Brzy po něm se únik pokusil Josef Černý s Davidem Cassilasem z týmu Alberta Contadora, ale ani jejich akce neměla dlouhého trvání.

Potom do úniku vyrazil Luděk Lichnovský (Tufo Prostějov) a po pár kilometrech se na něj dotáhl Denis Rugovac z pražské Dukly. Dvojice získala náskok necelou půlminutu a Lichnovský vyhrál druhou prémii. V polovině etapy ale svou snahu vzdal a vepředu zůstal osamocený Rugovac.

bauknecht to neuhlidal 2

Cyklisté Bauknechtu Author se snažili, ale Kasperkiewicz žlutý dres neudržel.

Tempo pelotonu diktovali cyklisté stáje Bauknecht Author hájící žlutý trikot Poláka Kasperkiewicze, vítěze úvodní etapy. Za Rugovacem ale vyrazili jeho týmový kolega Nicolas Pietrula a Belgičan Niels Schittecatte. Rugovace dojel Pietrula sám a rychle ujel i jemu a na Karlově Studánce měl k dobru 1:20 min.

Pak ale přišlo rozhodující stoupání na Praděd a tam neměl šanci. Devět kilometrů před cílem jej peloton dostihl. Taktovky se chopili cyklisté australské reprezentace a aktivně si počínali i závodníci Etixxu.

spanel z etixxu

Alvaro Cuadros udělal v závěru pro Spokese spoustu práce.

Na Ovčárně už v první skupině nebyl žlutý Kasperkiewicz. Závěr si perfektně zrežírovali borci Etixxu. Pro Spokese odvedl skvělou práci jeho španělský stájový kolega Cuadros. V závěru atakoval právě australský vrchař Spokes, jehož se držel jen Belgičan Bram van Broekhoven, ale nakonec ani on kontakt neudržel a za závodníkem Etixxu přijel do cíle o čtyři vteřiny později.

2. etapa (Glucholazy-Praděd, 91 km):

1. Samuel Spokes (Austr./Etixx) 2:27:27

2. Bram van Broekhoven (Belg./VL Technics-Abutriek) +4

3. Bartosz Warchol (Pol.) +31

4. Alvaro Cuadros (Šp./Etix)

5. Dries van Gestel (Belg./Lotto Belisol)

6. Enric Mas (Šp./Specialized-Fundacion)

...

8. Michael Boroš (ČR)

10. Tomáš Koudela (Gebruder Weiss) všichni +35

12. David Dvorský (Bauknecht Author) +46

14. Josef Černý (ČR) +52

17. Daniel Turek (ČR) +57

30. Radovan Doležel (Etixx) +2:09  

 

Průběžné pořadí:

1. Spokes 5:24:32

2. van Broekhoven +8,

3. Warchol +37

5. Boroš

7. Koudela oba +45

 

Týmy:

1. ČR 16:16:30

2. Etixx +3,

3. Lotto Belisol +26

Kompletní výsledky etapy najdete ZDE, průběžné pořadí po 2 etapách ZDE.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.