SuperCycling.cz

Američan Blevins vyhrál ZMJ, Čapek čtvrtý v etapě

8. 5. 2016, 20:21

Závod míru juniorů má po roce opět amerického vítěze.  Po loňské historické premiéře McNultyho vyhrál 45. ročník jeho krajan Christopher Blevins. V závěrečné etapě se ale blýskl i český reprezentant Tomáš Čapek, jenž skončil čtvrtý.

ten-co-vyhral-amer-zmj

„Je skvělé, že jsem navázal na loňské vítězství McNultyho, se kterým jsme kamarádi. On měl však jiný závodní program, takže obhajovat nemohl, ale řekl bych, že jsem ho dokázal zastoupit a zúročit náš tvrdý trénink,“ řekl americký vítěz Blevins.

Poslední etapu ovládl Holanďan Nils Eekhoff, který byl nejrychlejším mužem hromadného dojezdu na terezínském náměstí. Český reprezentant Tomáš Čapek cílovou pásku protnul čtvrtý.

spurt zmjdi

„Mrzí mě, že nejsem na bedně, na druhou stranu jsem hrozně rád, že se mi podařilo alespoň to čtvrté místo. Kluci odvedli dobrou práci, pracovali pro mě i na prémii a v cíli jsem se už o to popral, takže máme alespoň nějaké body do svěťáku,“ podotkl Tomáš Čapek, který se nejvíce přiblížil vytouženému pódiu.

Jelikož přijelo hlavní pole pohromadě, na cílové pásce se už viditelně radoval muž ve žlutém Christopher Blevins. Američan byl ve správný čas na správném místě, tedy v předposlední etapě s cílem v německém Altenbergu, kde se opět rozhodovalo o celkovém vítězi.

dalsi americaaan

Blevins ani jednou nevystoupil na pódium, přestože se v celkovém pořadí raduje z pozice nejvyšší. Jeho nejlepším výsledkem bylo 4. místo v královské etapě. „Nejhorší asi byla první etapa. To množství pádů, které v ní přišlo, na všech zanechalo přece jen určitou stopu. Nejtěžší a současně rozhodující ale samozřejmě byla ta předposlední,“ shrnul zásadní momenty žlutý Blevins.

otrubicke

Nejlepší z českých reprezentantů Jakub Otruba skončil v celkovém hodnocení na solidní třinácté příčce se ztrátou necelé tři a půl minuty na vítěze. „Chtěl jsem vylepšit své loňské dvanácté místo, ale s ohledem na vývoj přípravy před závodem to mohlo být i horší. Závod míru je za námi, ale sezóna určitě není u konce a věřím, že s klukama ještě něco ukážeme,“ uzavřel nejlepší domácí jezdec Jakub Otruba.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.